كنجد

كنجد مرغوب ايراني

كنجد

محصول گياه كنجد به صورت كپسول و محتوي دانه هاي كوچك، مسطح و بيضوی شكل است كه دانه كنجد ناميده مي شود و بخش مورد استفاده اين گياه است.

اين دانه به رنگ هاي سفيد، خاكستري و سياه هستند كه نوع سفيد مرغوبيت بيشتری دارد.

كاربردی ترين قسمت گياه آن، دانه است كه نزديك به 75% چربی و پروتئين در آن وجود دارد.

كنجد منبع مهمی از نياسين، اسيد فوليك و توكوفرول (500 الي 700 ميلي گرم در هر كيلوگرم) بويژه گاماتوكوفذول، مواد معدنی (5 تا 7 درصد)، فسفر (0.7 درصد) ،آهن و مقدار اندكي ويتامين A مي باشد.

گياه كنجد

گذشتگان و كنجد

كنجد يكی از قديمی ترين دانه هايی است كه در ميان دانه ها جزء سرشارترين منابع روغنی محسوب مي شود.

استفاده از مواد غذايی كه در تركيب آنها اين دانه باارزش و يا روغن آن به نحوی به كار رفته باشد، به زمان های بسيار دور برمی گردد. بيش از 5000 سال از استفاده اين دانه شگفت انگيز می گذرد.

اشاره به استفاده از كنجد به عنوان مائده آسمانی كه بر قوم بنی اسرائيل نازل شده، در قرآن كريم محكم ترين سند ادوار گذشته است.

اين گياه توليد دانه ای می كند كه عمده آن جهت توليد روغن خوراكی مورد استفاده قرار مي گيرد.

جايگاه مصرف كنجد در ساير نقاط دنيا

ظاهرا اين دانه قديمی ترين دانه روغنی در جهان است. در حال حاضر توليد آن در دنيا حدود دو ميليون تن در سال است كه قسمت عمده آن براي توليد روغن كنجد مصرف می شود.

هند و چين امروزه از بزرگترين توليد كنندگان اين محصول در جهان به حساب مي آيند. بيش از 90 درصد كنجد كاشته شده در ايران نيز صرف تهيه روغن و تهيه ارده مي شود.

در اروپای و آمريكاي شمالی روغن كنجد به مقدار زيادی برای توليد مارگارين و ساير روغن های خوراكی با كيفيت بالا استفاده می گردد.

در ايران خوراكی های فراوانی مانند انواع حلواارده، سوهان كنجدی،ارده يزدی، حلواارده روغنی، ارده كشی، حلواشكری بسياری محصولات ديگر استفاده مي شود.

خواص كنجد

اين دانه قديمی سرشار از كلسيم است و بسيار مناسب برای افرادیست كه از لبنيات و شير استفاده نمی كنند.

برای تقويت ميل جنسی و چاق شدن بسيار مؤثر است. وجود انواع مواد مغزی نظير ويتامين های E-B و D در كنجد و فرآورده های آن كمك قابل توجهی به سلامت مصرف كننده می كند.

كنجد مرغوب و كنجد ايراني از فروشگاه كنجدك

فروشگاه كنجدك

 

برگشت به بالا
فروشگاه محصولات غذايی سالم